Aktuality

Dokument: Klaun i architekt. Barevné putování Davida Vávry.

David Vávra vystudoval stavební fakultu ČVUT a Akademii výtvarných umění v Praze. Jeho architektonická tvorba se dotkla především Prahy a okolí. Stojí například za rekonstrukcí kulturního domu Dobeška či Švandova divadla nebo přeměny bývalé továrny Vertex v knihovnu Hradce Králové. Spolupracoval na interiéru Paláce Akropolis, za nějž spolu s Františkem Skálou dostal cenu v soutěži Interiér roku, a na pomníku Franze Kafky v Praze. Na Branickou skálu přidal dřevěnou vyhlídkovou plošinu.

Kaple Brzina (zdroj: gjf.cz)

Dnes slaví šedesátiny a Česká televize na jeho počest odvysílala dokument, který tohoto architekta, herce a spisovatele představil.

Klaun i architekt. Barevné putování Davida Vávry ke zhlédnutí zde.

Od 15. března se také můžete těšit na výstavu jeho výstavu v Galerii Jaroslava Fragnera. Jubilejní výstava Davida Vávry “Běžet s domy sleduje nejen architektonické otisky autora, ale dotýká se také jeho životních zákrut poetických a výtvarných přesahů. Komentované prohlídky s autorem jsou připraveny na 28. března a 6. dubna 2017. Výstavu je možné navštívit až do 30. dubna 2017.

Mimo jiné také s Annou Polívkovou moderoval historicky první galavečer České ceny za architekturu 2016, který se konal 7. listopadu 2016 v Jatkách 78. Na záznam z galavečera ČCA 2016 se můžete podívat zde.

Foto archiv ČKA